İşinize Yarayacak İpuçları, En Kolay Yöntemler

Yoğurt Çiçeği Nedir ? Papatya Ne Zaman Yetişir ?

Yoğurt Çiçeği Nedir ? Papatya Ne Zaman Yetişir ?

Yoğurt Çiçeği, halk arasında papatyanın bilinen diğer adıdır. Papatyalar beyaz ve sarı renklerin hakim olduğu fakat birçok türünün bulunduğu bililen çiçek türüdür. Sağlık alanında yine birçok alternatif tıp ürünlerinde ve kış çaylarında kullanılan papatyanın İdrar çoğaltıcı, iştah açıcı, yatıştırıcı ve gaz söktürücü özellikleri bulunmaktadır. Papatyalar dünyanın hemen hemen her yerinde yetişmektedir. Sadece Türkiye'de yetişen 50'den fazla papatya türü vardır.

İzmir papatyası, yabani papatya, beyaz papatya, kel papatya, yalancı papatya, çayır papatyası bilinen bazı papatya türleridir. Çayın hazırlanması ise çiçekli başın koparılara gölgede kurutulmasıyla elde edilen kuru papatyalar kaynamış suda demlenerek çay haline getirilir. Yukarıda yazdığımız gibi birçok sağlık sorununa faydaları bilinmektedir. Fakat bazı papatya türleri zehirli olabilmektedir.

Papatyalar ilkbaharın son zamanları ve yaz aylarının başlarında yetişmektedir.


Doğal kategorisinde 02 Temmuz 2019 - 20:12:33 tarihinde yayınlanmıştır. Toplamda 80 kez görüntülenmiştir.

Yorumlar (1)

Işıl
14 Temmuz 2019 - 19:14:21

papatyanın her derde deva bir yapısı var ama ilk defa zehirli papatya duyuyorum :)


Yorum Yapın

En Çok Okunan Yazılar

Son Yorumlar

Upload Hızı En Yüksek İnternet Şirketi Hangisi ? için madur dediki, 100 mbit mi ? maşallah :D hemde 20 liraya. tahattüd bitsiz bunu denicem

İttihat ve Terakki Cemiyeti için Suarez dediki, iyi güzel yazmışsında savaşa katılmasa bile savaşı itilaf devletleri kazandı yani ingiltere fransa gibi ülkeler kaybetmediki yani bu tez daha başlamadan yıkıldı bak..

İttihat ve Terakki Cemiyeti için OttomanEmpire dediki, Abdulhamidhan eğer tahtta kalsaydı zaten kurtuluş savaşı çıkmayacak ve belkide kaybettiğimiz toprakları geri kazanacaktık. serv anlaşmasına zorlanmayacak şuan petrol yataklarıyla dolu coğrafyaya hükme...

Sultan Abdulhamid Han Hakkında Az Bilinenler için Ottomans dediki, Cennetmekansultan, Abdulhamidhan..

Yoğurt Çiçeği Nedir ? Papatya Ne Zaman Yetişir ? için Işıl dediki, papatyanın her derde deva bir yapısı var ama ilk defa zehirli papatya duyuyorum :)

Faydalı Sayfalar

Faydalı Bilgiler Blogu

Çok Yakında sizde sitemize bilgileriniz ekleyebileceksiniz. Site altyapımız değişti, artık çok daha hızlıyız..