Yoğurt Çiçeği Nedir ? Papatya Ne Zaman Yetişir ?

Yoğurt Çiçeği Nedir ? Papatya Ne Zaman Yetişir ?

Yoğurt Çiçeği, halk arasında papatyanın bilinen diğer adıdır. Papatyalar beyaz ve sarı renklerin hakim olduğu fakat birçok türünün bulunduğu bililen çiçek türüdür. Sağlık alanında yine birçok alternatif tıp ürünlerinde ve kış çaylarında kullanılan papatyanın İdrar çoğaltıcı, iştah açıcı, yatıştırıcı ve gaz söktürücü özellikleri bulunmaktadır. Papatyalar dünyanın hemen hemen her yerinde yetişmektedir. Sadece Türkiye'de yetişen 50'den fazla papatya türü vardır.

İzmir papatyası, yabani papatya, beyaz papatya, kel papatya, yalancı papatya, çayır papatyası bilinen bazı papatya türleridir. Çayın hazırlanması ise çiçekli başın koparılara gölgede kurutulmasıyla elde edilen kuru papatyalar kaynamış suda demlenerek çay haline getirilir. Yukarıda yazdığımız gibi birçok sağlık sorununa faydaları bilinmektedir. Fakat bazı papatya türleri zehirli olabilmektedir.

Papatyalar ilkbaharın son zamanları ve yaz aylarının başlarında yetişmektedir.


Doğal kategorisinde 02 Temmuz 2019 - 20:12:33 tarihinde yayınlanmıştır.

FaydalıBilgiler Hakkında

"Bilgi Paylaştıkça çoğalır" sloganıyla bildiklerimizi sizlere aktarıyoruz. Sizde gönüllü olarak sitemiz üzerinden bildiklerinizi ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar (2)

Seviyorsevmiyor
26 Eylül 2019 - 02:47:04

papatyanın her derde deva bir yapısı var ama ilk defa zehirli papatya duyuyorum :)

14 Temmuz 2019 - 19:14:21 Işıl

seviyor sevmiyor diyerek zehirlemiyormuydu zihnimizi :) güzel bilgi


Işıl
14 Temmuz 2019 - 19:14:21

papatyanın her derde deva bir yapısı var ama ilk defa zehirli papatya duyuyorum :)


Yorum Yapın

Son Yorumlar

Groston Nedir, Nasıl Ölçülür ? 1 Groston Kaç KG'dır ? için Hesapla dediki, Ayrıca Groston Nasıl hesaplanır yardımcı olacak hesaplama dinamiklerini sayfanıza eklediğiniz için teşekkür ederiz.

Groston Nedir, Nasıl Ölçülür ? 1 Groston Kaç KG'dır ? için Dümenci dediki, hep merak etmişimdir grostonun ne olduğunu teşekkürler bilgi için.

Buzlanmış Araba Camını Dakikalar içerisinde Nasıl Temizlerim ? için Yorgun dediki, Hergün okula giden birisi olarak bu bilgi oldukça iyi geldi. Daha önce 15 dakika kadar arabayı ısıtmaya uğraşıyordum. şimdi kolonya ile saniyeler içinde camı çözebiliyorum. Bu arada ek bilgide ben ekl...

En iyi Android Canlı TV izle Uygulaması için Melih dediki, Uzun süredir android mobil tv uygulaması buydu çok teşekkürler

Yoğurt Çiçeği Nedir ? Papatya Ne Zaman Yetişir ? için Seviyorsevmiyor dediki, seviyor sevmiyor diyerek zehirlemiyormuydu zihnimizi :) güzel bilgi

Faydalı Bilgiler Blogu

Çok Yakında sizde sitemize bilgileriniz ekleyebileceksiniz. Site altyapımız değişti, artık çok daha hızlıyız..