Windows 7 En iyi Performans a Ayarlama

Windows 7 En iyi Performans a Ayarlama

Windows 7, görsellik açısından hoş olan bir işletim sistemidir. Microsoft, ağır işlerde kullanılan bilgisayarlara Windows’un çeşitlerini çoğaltsa da ek olarak bazı özellikleri de eklemiş durumda. Windows 7’nin görselliği istemeyen kullanıcılar için görsellikten çalınan rami geri veriyor.

Bilgisayarınızda Photoshop yada Render işlemi gerçekleştiriyorsanız sağlam performans almanız için bu işlem tavsiye edilir. Yukarı kısımda da belirttiğimiz gibi işletim sisteminin görselliğini düşürür ve Windows Klasik olarak nitelendirilen tema ile karşılaşırsınız. Fakat bütün işlemler yine Windows 7’nin olanaklarıyla gerçekleşir.

1# İlk olarak Bilgisayar Simgesine Sağ tıklayın ve özellikleri seçin.

2# Açılan kısımda Gelişmiş Sistem Ayarları bölümüne tıklayın.


3# Yeni açılan bölümde Gelişmiş sekmesine tıklıyoruz, daha sonra Performans kısmının sağındaki Ayarlar… simgesine tıklıyoruz.

4# En iyi Performans için ayarlayı seçip Uygulaya basıyoruz. Lütfen bekleyiniz… mesajı ile karşılaşıyor ve bir süre bekledikten sonra Windows 7‘yi klasik olarak kullanmaya başlıyoruz. Böylece görsel anlamda sistemi kasan Windows 7 özellikleri ortadan kalkmış oluyor.

Ayrıca Masaüstü arkaplanı kaldırıp sade bir renk belirterek sistemin hızlanmasına yardımcı olabilirsiniz.


Bilgisayar kategorisinde 23 Haziran 2019 - 01:33:12 tarihinde yayınlanmıştır.

FaydalıBilgiler Hakkında

"Bilgi Paylaştıkça çoğalır" sloganıyla bildiklerimizi sizlere aktarıyoruz. Sizde gönüllü olarak sitemiz üzerinden bildiklerinizi ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın

Son Yorumlar

Groston Nedir, Nasıl Ölçülür ? 1 Groston Kaç KG'dır ? için Hesapla dediki, Ayrıca Groston Nasıl hesaplanır yardımcı olacak hesaplama dinamiklerini sayfanıza eklediğiniz için teşekkür ederiz.

Groston Nedir, Nasıl Ölçülür ? 1 Groston Kaç KG'dır ? için Dümenci dediki, hep merak etmişimdir grostonun ne olduğunu teşekkürler bilgi için.

Buzlanmış Araba Camını Dakikalar içerisinde Nasıl Temizlerim ? için Yorgun dediki, Hergün okula giden birisi olarak bu bilgi oldukça iyi geldi. Daha önce 15 dakika kadar arabayı ısıtmaya uğraşıyordum. şimdi kolonya ile saniyeler içinde camı çözebiliyorum. Bu arada ek bilgide ben ekl...

En iyi Android Canlı TV izle Uygulaması için Melih dediki, Uzun süredir android mobil tv uygulaması buydu çok teşekkürler

Yoğurt Çiçeği Nedir ? Papatya Ne Zaman Yetişir ? için Seviyorsevmiyor dediki, seviyor sevmiyor diyerek zehirlemiyormuydu zihnimizi :) güzel bilgi

Faydalı Bilgiler Blogu

Çok Yakında sizde sitemize bilgileriniz ekleyebileceksiniz. Site altyapımız değişti, artık çok daha hızlıyız..