Windows 7 En iyi Performans a Ayarlama

Windows 7 En iyi Performans a Ayarlama

Windows 7, görsellik açısından hoş olan bir işletim sistemidir. Microsoft, ağır işlerde kullanılan bilgisayarlara Windows’un çeşitlerini çoğaltsa da ek olarak bazı özellikleri de eklemiş durumda. Windows 7’nin görselliği istemeyen kullanıcılar için görsellikten çalınan rami geri veriyor.

Bilgisayarınızda Photoshop yada Render işlemi gerçekleştiriyorsanız sağlam performans almanız için bu işlem tavsiye edilir. Yukarı kısımda da belirttiğimiz gibi işletim sisteminin görselliğini düşürür ve Windows Klasik olarak nitelendirilen tema ile karşılaşırsınız. Fakat bütün işlemler yine Windows 7’nin olanaklarıyla gerçekleşir.

1# İlk olarak Bilgisayar Simgesine Sağ tıklayın ve özellikleri seçin.

2# Açılan kısımda Gelişmiş Sistem Ayarları bölümüne tıklayın.


3# Yeni açılan bölümde Gelişmiş sekmesine tıklıyoruz, daha sonra Performans kısmının sağındaki Ayarlar… simgesine tıklıyoruz.

4# En iyi Performans için ayarlayı seçip Uygulaya basıyoruz. Lütfen bekleyiniz… mesajı ile karşılaşıyor ve bir süre bekledikten sonra Windows 7‘yi klasik olarak kullanmaya başlıyoruz. Böylece görsel anlamda sistemi kasan Windows 7 özellikleri ortadan kalkmış oluyor.

Ayrıca Masaüstü arkaplanı kaldırıp sade bir renk belirterek sistemin hızlanmasına yardımcı olabilirsiniz.


Bilgisayar kategorisinde 23 Haziran 2019 - 01:33:12 tarihinde yayınlanmıştır.

Yazar Hakkında

FaydalıBilgiler

"Bilgi Paylaştıkça çoğalır" sloganıyla bildiklerimizi sizlere aktarıyoruz. Sizde gönüllü olarak sitemiz üzerinden bildiklerinizi ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın

Son Yorumlar

Yoğurt Çiçeği Nedir ? Papatya Ne Zaman Yetişir ? için Seviyorsevmiyor dediki, seviyor sevmiyor diyerek zehirlemiyormuydu zihnimizi :) güzel bilgi

Upload Hızı En Yüksek İnternet Şirketi Hangisi ? için madur dediki, 100 mbit mi ? maşallah :D hemde 20 liraya. tahattüd bitsiz bunu denicem

İttihat ve Terakki Cemiyeti için Suarez dediki, iyi güzel yazmışsında savaşa katılmasa bile savaşı itilaf devletleri kazandı yani ingiltere fransa gibi ülkeler kaybetmediki yani bu tez daha başlamadan yıkıldı bak..

İttihat ve Terakki Cemiyeti için OttomanEmpire dediki, Abdulhamidhan eğer tahtta kalsaydı zaten kurtuluş savaşı çıkmayacak ve belkide kaybettiğimiz toprakları geri kazanacaktık. serv anlaşmasına zorlanmayacak şuan petrol yataklarıyla dolu coğrafyaya hükme...

Sultan Abdulhamid Han Hakkında Az Bilinenler için Ottomans dediki, Cennetmekansultan, Abdulhamidhan..

Faydalı Bilgiler Blogu

Çok Yakında sizde sitemize bilgileriniz ekleyebileceksiniz. Site altyapımız değişti, artık çok daha hızlıyız..