Trekking Nedir ? Türkiye’deki Trekking Rotaları

Trekking Nedir ? Türkiye’deki Trekking Rotaları

Mevsim yaza dönmeye başladı, yaz için plan yaparken trekking nedir ve nasıl yapılmalı, Türkiye’de en iyi Trekking rotaları nerede gibi sorularınız varsa ve tatile birazda spor karıştırmak istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Trekking, günü birlik yapılabilen uzun yürüyüşler içeren doğu yürüyüşleridir. Ülkemizin her yerinde bu spor yapılabilir fakat güney kısımda ve tatil bölgelerinin revaçta olduğu yerlerde birçok doğal trekking rotası bulunmaktadır.

Likya Yolu – 15 Km

Bilinen en harika trekking rotası Likya Yoludur. 
Fethiye’den başlayarak Antalya’ya kadar uzanan ve tarihte Likya olarak adlandırılan Teke yarımadasındaki patikalardan bir kısmının işaretlenip haritalanması ile oluşturulmuş yürüyüş rotası. 1992 yılında çalışmalarına başlanılan Likya yolu 1999 yılında Kate Clow tarafından hizmete açılmıştır .(Vikipedi’den alınmıştır.)

Tazı Kanyonu 9 KM

Antalya’da yer alan bir diğer trekking rotası Tazı kanyonudur. Nefes kesici manzarası ile son zamanlarda birçok doğa yürüyüşçüsü bu rotayı kullanmış ve harika manzaraları nedeniyle hayran kalmıştır. Gelen her ziyaretçi tekrar ziyaret edeceğini ve yanında bir başkasını da getirerek bu eşsiz doğa güzelliğinden faydalanmasını sağlayacağını dillendirmiştir.

Yedigöller

Şüphesizki Türkiye’nin ve dünyanın en güzel doğa oluşumlarından biri olan ve tertemiz havasıyla attığınız her adımda hem sağlık hemde güzelliklere şahit olacağınız bir rota. Göl etrafındaki patikalarla kendinize bir rota oluşturun ve tatilinizi doğada geçirin.

Rumeli Fener Demirciköy

Parkur derecesi kolay olan bu rota Rumeli fenerinden başlayarak Demirciköy’e doğru uzanan patikalardan oluşuyor. Manzarası göz boyayan cinsten. Yürüyüş sonrası tertemiz plajda yüzmekte ayrıca keyifli olacaktır.

Narman Kanyonu

Doğu Anadolu bölgesinde Erzurumda bulunan ve 12 KM uzunluğunda zorlu bir parkudan oluşan Narman Kanyonu trekking rotasını doğa yürüyüşü aşığıysanız mutlaka bir kenara not edin. Eşsiz doğanın güzelliği ve zorlu patikalarda ilerlerken toprağın rengini keşfedin.

Nemrut Krater Gölü

Bitlis’te bulunan Nemrut Kalderası doğa severler tarafından çok bilinmeyen ve dünyada sayılı kaldera göllerinden birisidir. Hem eşsiz bir doğa hemde manzara arayanların tercih etmesi gereken zorlu parkurlardan oluşur.


Tatil kategorisinde 23 Haziran 2019 - 02:07:46 tarihinde yayınlanmıştır.

FaydalıBilgiler Hakkında

"Bilgi Paylaştıkça çoğalır" sloganıyla bildiklerimizi sizlere aktarıyoruz. Sizde gönüllü olarak sitemiz üzerinden bildiklerinizi ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın

Son Yorumlar

Yoğurt Çiçeği Nedir ? Papatya Ne Zaman Yetişir ? için Seviyorsevmiyor dediki, seviyor sevmiyor diyerek zehirlemiyormuydu zihnimizi :) güzel bilgi

Upload Hızı En Yüksek İnternet Şirketi Hangisi ? için madur dediki, 100 mbit mi ? maşallah :D hemde 20 liraya. tahattüd bitsiz bunu denicem

İttihat ve Terakki Cemiyeti için Suarez dediki, iyi güzel yazmışsında savaşa katılmasa bile savaşı itilaf devletleri kazandı yani ingiltere fransa gibi ülkeler kaybetmediki yani bu tez daha başlamadan yıkıldı bak..

İttihat ve Terakki Cemiyeti için OttomanEmpire dediki, Abdulhamidhan eğer tahtta kalsaydı zaten kurtuluş savaşı çıkmayacak ve belkide kaybettiğimiz toprakları geri kazanacaktık. serv anlaşmasına zorlanmayacak şuan petrol yataklarıyla dolu coğrafyaya hükme...

Sultan Abdulhamid Han Hakkında Az Bilinenler için Ottomans dediki, Cennetmekansultan, Abdulhamidhan..

Faydalı Bilgiler Blogu

Çok Yakında sizde sitemize bilgileriniz ekleyebileceksiniz. Site altyapımız değişti, artık çok daha hızlıyız..