Schengen Vizesi Nasıl Alınır ?

Schengen Vizesi Nasıl Alınır ?

Seyahat seven kişilerin en korkulu rüyalarından biriside vize ve vize başvurusudur. Başvurular sırasında gerekli olan prosedür ve evrakları insanları bazen vize almaktan bezdirebilmektedir. Özellikle de Schengen ülkelerinin uygulamakta olduğu vize prosedürü başvuran insanların daha fazla gözünü korkutmaktadır.  Bu süreçlerin hiç biri gözünüzü korkutmasının diye kolay bir şekilde vize alabilmeniz için gerekli olanları siz değerli okurlarımıza listeledik.

Güven : Schengen üyesi ülkelere vize başvurusu yaparken güven çok önemlidir. Yalnız bu güven konusu normal olaylara göre biraz farklıdır. Türkiye'de kurulu bir işiniz, mal varlığınız ve iyi bir maddi geliriniz var ise vize sorumlusuna schengen üyesi ülkelerine yerleşmeyeceğinize kanaat getirirseniz vize başvurunuz onaylanacakdır. Fakat Türkiye'de ikamet edip düzenli bir işiniz, mal varlığınız fazla yoksa ve iyi bir maddi gelire sahip değilseniz Schengen üyesi ülkelerine yerleşebilme ihtimaliniz akıllara gelecekdir ve bu durumda vize başvurunuz direk red alacakdır.

Evrak Hazırlama Sürecinde Titiz Olun Ve İşi Ciddiye Alın : Schengen vize başvurusunun en önemli ve ciddi aşamalarından birisi ise evrak hazırlanmasıdır. Başvuru işlemlerinde evrakların güncel tarihli ve evraklar tam olmalıdır. Aksi takdirde Schengen vize başvurunuz iptal olabilir ya da işlem süreniz baya bir uzayabilir. Peki vizeyi alabilmek için işinizi kolaylaştıracak evrakları belirtecek olursak araç ruhsantınız, var olan tarla tapularınız, sahip olduğunuz evler ve kira kontratları olması sizin Türkiye ile bağınızın güçlü olduğu anlamına gelmektedir. Bu sizin sürecinizi hızlandıracaktır.

Daha Önceki Yıllarda Almış Olduğunuz Pasaportları Sunun : Vize yetkilisinin olum bir karar verebilmesi için daha önceki yıllarda almış olduğunuz pasaportlar ve Schengen vizeleri de vizenizin onaylanabilmesi için olum bir hamle olmaktadır.

Banka Hesap Özetleriniz : Özellikle turistik amaçlı vize başvuruları yaparken vize sorumları bankada ki para miktarına ve hesap hareketlerinizin takibine çok fazla önem vermektedir. Schengen üyesi ülkelere vize başvurusu yaparken maaş bordronuzu ve banka hesabınızda gezmek için bütçeniz olduğunu hatta gezi masraflarından daha fazla paraya sahip olduğunuzu gösterebilirseniz. Vize başvuru süreciniz olum bir yönde ilerleyecektir.


Genel Bilgiler kategorisinde 07 Eylül 2019 - 16:16:31 tarihinde yayınlanmıştır.

Alihan Şahin Hakkında

Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak yazarlık yapmaktayım. Yazarım ama çizemem. İş ciddiyetini elden asla düşürmediğim gibi kesinlikle eğlenceli bir iş çıkarmaktan da kendimi alıkoyamam.

Yorumlar (0)

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın

Son Yorumlar

Yoğurt Çiçeği Nedir ? Papatya Ne Zaman Yetişir ? için Seviyorsevmiyor dediki, seviyor sevmiyor diyerek zehirlemiyormuydu zihnimizi :) güzel bilgi

Upload Hızı En Yüksek İnternet Şirketi Hangisi ? için madur dediki, 100 mbit mi ? maşallah :D hemde 20 liraya. tahattüd bitsiz bunu denicem

İttihat ve Terakki Cemiyeti için Suarez dediki, iyi güzel yazmışsında savaşa katılmasa bile savaşı itilaf devletleri kazandı yani ingiltere fransa gibi ülkeler kaybetmediki yani bu tez daha başlamadan yıkıldı bak..

İttihat ve Terakki Cemiyeti için OttomanEmpire dediki, Abdulhamidhan eğer tahtta kalsaydı zaten kurtuluş savaşı çıkmayacak ve belkide kaybettiğimiz toprakları geri kazanacaktık. serv anlaşmasına zorlanmayacak şuan petrol yataklarıyla dolu coğrafyaya hükme...

Sultan Abdulhamid Han Hakkında Az Bilinenler için Ottomans dediki, Cennetmekansultan, Abdulhamidhan..

Faydalı Bilgiler Blogu

Çok Yakında sizde sitemize bilgileriniz ekleyebileceksiniz. Site altyapımız değişti, artık çok daha hızlıyız..