Sararan Dişler için Doğal Beyazlatma Yöntemleri

Sararan Dişler için Doğal Beyazlatma Yöntemleri

Diş sağlığı insan hayatında oldukça önemli. İlerleyen yaşlarda diş kayıplarını önlemek ve sağlıklı bir ağız için dişlerimize bakmamız gerektiğinin farkında ve bilincinde olmalıyız. Diş bakımının en kolay ve zahmetsiz yöntemi fırçalamaktır.

Eğer dişlerinizi düzenli olarak fırçalarsanız, gün içinde dişlerinizi sarartan birçok yiyecek ve içeceğin bıraktığı izleri kolayca silebilir ayrıca dişlerinizin etrafında kalan yemek artıklarını da ortadan kaldırabilirsiniz. Eğer fırçalamazsanız dişleriniz sararmakla kalmaz, bir süre sonra çürümeye başlar. Dahası diş etleriniz çekilir, dişlerinizi kaybedebilirsiniz.

  1. Karbonat ve limon karıştırıp diş fırçasıyla dişlerinize uyguladığınızda dişleriniz beyazlıyacaktır. Bu işlemi haftada 1-2 defa uygulamanız gerekir. Bir kaşık karbonatın içine limon suyu ilave ederek, köpürünceye kadar karıştırıp ardından dişinize uygulayabilirsiniz.
  2. Diş fırçanızı ıslattıktan sonra yemeklerde kullandığımız tuza batırıp dişlerinize uygularsanız dişlerinizde bir miktar beyazlama hissedeceksiniz. Ayrıca tuz, antibakteriyel bir madde olduğundan dolayı ağzınızın içindeki zararlı bakterilerden de kurtulmuş olacaksınız.
  3. Karbonat, tuz ve sirkeden birer kaşık alıp bir kabın içerisinde karıştırın, ardından bu karışımı diş fırçanızla dişlerinize uygulayın, beyazlatmakla kalmayıp ağzınızın içindeki yaralara ve bakteri oluşumuna oldukça fayda sağlayacaktır.
  4. Mevsimide bir taze çileği ezerek püre haline getirip, ardından diş fırçasıyla dişinize uygulayın. Bu dişinizin etrafında plak oluşmasını engelleyecek hemde beyazlatmaya yardımcı olacaktır.
  5. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra muz kabuğu ile dişlerinizi ovalayıp, ardından temiz fırçayla dişlerinizdeki muzları temizleyin. Muz kabuğu yine dişlerin beyazlatılmasında oldukça faydalıdır.
  6. Çay, kahve, sigara üçlüsü dişlerinizin renginin bozulmasına en çok zarar veren içeceklerdir. Bu içeceklerden uzak durarak dişlerinizin doğal renginde kalmasını sağlayabilirsiniz.

Yukarıdaki maddeler doğal asit içeren maddelerdir. Bu asitler, diş minerallerinde çizilmeye neden olabileceği gibi faydadan çok zararda verebilir. Bu nedenle kullanırken mutlaka bir diş hekimine danışmanızda yarar var. 


Doğal kategorisinde 23 Eylül 2019 - 15:50:56 tarihinde yayınlanmıştır.

Yazar Hakkında

FaydalıBilgiler

"Bilgi Paylaştıkça çoğalır" sloganıyla bildiklerimizi sizlere aktarıyoruz. Sizde gönüllü olarak sitemiz üzerinden bildiklerinizi ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın

Son Yorumlar

Yoğurt Çiçeği Nedir ? Papatya Ne Zaman Yetişir ? için Seviyorsevmiyor dediki, seviyor sevmiyor diyerek zehirlemiyormuydu zihnimizi :) güzel bilgi

Upload Hızı En Yüksek İnternet Şirketi Hangisi ? için madur dediki, 100 mbit mi ? maşallah :D hemde 20 liraya. tahattüd bitsiz bunu denicem

İttihat ve Terakki Cemiyeti için Suarez dediki, iyi güzel yazmışsında savaşa katılmasa bile savaşı itilaf devletleri kazandı yani ingiltere fransa gibi ülkeler kaybetmediki yani bu tez daha başlamadan yıkıldı bak..

İttihat ve Terakki Cemiyeti için OttomanEmpire dediki, Abdulhamidhan eğer tahtta kalsaydı zaten kurtuluş savaşı çıkmayacak ve belkide kaybettiğimiz toprakları geri kazanacaktık. serv anlaşmasına zorlanmayacak şuan petrol yataklarıyla dolu coğrafyaya hükme...

Sultan Abdulhamid Han Hakkında Az Bilinenler için Ottomans dediki, Cennetmekansultan, Abdulhamidhan..

Faydalı Bilgiler Blogu

Çok Yakında sizde sitemize bilgileriniz ekleyebileceksiniz. Site altyapımız değişti, artık çok daha hızlıyız..