S-400 Hava Savunma Sisteminin Tüm Özellikleri

S-400 Hava Savunma Sisteminin Tüm Özellikleri

Güncel olarak hergün en az bir kez duyduğumuz S-400 ismini detaylandırmak için size güzel bir makale hazırladık. S-400 hava savunma sistemi, bir ülke hava sahası içerisinde gelecek tehditleri bertaraf eden Rus yapımı karadan havaya füze sistemidir.

İlk olarak 2007 yılında üretilmeye başlanan S-400'ler 1953 yılında kurulan Fakel Makina Üretim Tasarım Bürosu tarafından Rusya'nın Khimki şehrinde üretilmektedir. Nato tarafından SA-21 Growler ismiyle tanınan savunma sistemi Belarus, Çin, Tunus tarafından kullanılıyor. Türkiye ile birlikte aynı tarihte anlaşma imzalayan Hindistan ve Suudi Arabistan'da silahların teslimatını bekleyen ülkeler arasında.

S-400 için gelişmiş menzilli radar sistemi

Dikey soğuk fırlatma sistemine sahip 30,000 m irtifaya ulaşıp etkin olarak kurulduğu alan ile 400 km uzaktaki düşman hedefini yok edebilen S-400 şu sıralar savaş çanları çalan Akdeniz bölgesinde sahip olan ülkeye oldukça fazla savunma gücü tanıyor. Ülkemizin hava savunma sistemleri yetersiz. Ekim 2017 tarihinde imzalanan anlaşmanın değeri 2.5 milyar dolar değerinde. Teslimatı ise önümüzdeki ay başlayacak. Herşeyden daha da önemlisi bu silahın üretim ve geliştirmesinde teknoloji paylaşımı anlaşmasının imzalanmış olması.

S-400'lerde kullanılan uzun menzilli füzeler 40N6 modeli olarak adlandırılıyor. Bu füzeler saatte 17 bin km hızla yani saniyede 5km hıza ulaşabiliyor.


Askeri Silahlar kategorisinde 26 Haziran 2019 - 20:28:34 tarihinde yayınlanmıştır.

FaydalıBilgiler Hakkında

"Bilgi Paylaştıkça çoğalır" sloganıyla bildiklerimizi sizlere aktarıyoruz. Sizde gönüllü olarak sitemiz üzerinden bildiklerinizi ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın

Son Yorumlar

Groston Nedir, Nasıl Ölçülür ? 1 Groston Kaç KG'dır ? için Hesapla dediki, Ayrıca Groston Nasıl hesaplanır yardımcı olacak hesaplama dinamiklerini sayfanıza eklediğiniz için teşekkür ederiz.

Groston Nedir, Nasıl Ölçülür ? 1 Groston Kaç KG'dır ? için Dümenci dediki, hep merak etmişimdir grostonun ne olduğunu teşekkürler bilgi için.

Buzlanmış Araba Camını Dakikalar içerisinde Nasıl Temizlerim ? için Yorgun dediki, Hergün okula giden birisi olarak bu bilgi oldukça iyi geldi. Daha önce 15 dakika kadar arabayı ısıtmaya uğraşıyordum. şimdi kolonya ile saniyeler içinde camı çözebiliyorum. Bu arada ek bilgide ben ekl...

En iyi Android Canlı TV izle Uygulaması için Melih dediki, Uzun süredir android mobil tv uygulaması buydu çok teşekkürler

Yoğurt Çiçeği Nedir ? Papatya Ne Zaman Yetişir ? için Seviyorsevmiyor dediki, seviyor sevmiyor diyerek zehirlemiyormuydu zihnimizi :) güzel bilgi

Faydalı Bilgiler Blogu

Çok Yakında sizde sitemize bilgileriniz ekleyebileceksiniz. Site altyapımız değişti, artık çok daha hızlıyız..