S-400 Hava Savunma Sisteminin Tüm Özellikleri

S-400 Hava Savunma Sisteminin Tüm Özellikleri

Güncel olarak hergün en az bir kez duyduğumuz S-400 ismini detaylandırmak için size güzel bir makale hazırladık. S-400 hava savunma sistemi, bir ülke hava sahası içerisinde gelecek tehditleri bertaraf eden Rus yapımı karadan havaya füze sistemidir.

İlk olarak 2007 yılında üretilmeye başlanan S-400'ler 1953 yılında kurulan Fakel Makina Üretim Tasarım Bürosu tarafından Rusya'nın Khimki şehrinde üretilmektedir. Nato tarafından SA-21 Growler ismiyle tanınan savunma sistemi Belarus, Çin, Tunus tarafından kullanılıyor. Türkiye ile birlikte aynı tarihte anlaşma imzalayan Hindistan ve Suudi Arabistan'da silahların teslimatını bekleyen ülkeler arasında.

S-400 için gelişmiş menzilli radar sistemi

Dikey soğuk fırlatma sistemine sahip 30,000 m irtifaya ulaşıp etkin olarak kurulduğu alan ile 400 km uzaktaki düşman hedefini yok edebilen S-400 şu sıralar savaş çanları çalan Akdeniz bölgesinde sahip olan ülkeye oldukça fazla savunma gücü tanıyor. Ülkemizin hava savunma sistemleri yetersiz. Ekim 2017 tarihinde imzalanan anlaşmanın değeri 2.5 milyar dolar değerinde. Teslimatı ise önümüzdeki ay başlayacak. Herşeyden daha da önemlisi bu silahın üretim ve geliştirmesinde teknoloji paylaşımı anlaşmasının imzalanmış olması.

S-400'lerde kullanılan uzun menzilli füzeler 40N6 modeli olarak adlandırılıyor. Bu füzeler saatte 17 bin km hızla yani saniyede 5km hıza ulaşabiliyor.


Askeri Silahlar kategorisinde 26 Haziran 2019 - 20:28:34 tarihinde yayınlanmıştır.

Yazar Hakkında

FaydalıBilgiler

"Bilgi Paylaştıkça çoğalır" sloganıyla bildiklerimizi sizlere aktarıyoruz. Sizde gönüllü olarak sitemiz üzerinden bildiklerinizi ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın

Son Yorumlar

Yoğurt Çiçeği Nedir ? Papatya Ne Zaman Yetişir ? için Seviyorsevmiyor dediki, seviyor sevmiyor diyerek zehirlemiyormuydu zihnimizi :) güzel bilgi

Upload Hızı En Yüksek İnternet Şirketi Hangisi ? için madur dediki, 100 mbit mi ? maşallah :D hemde 20 liraya. tahattüd bitsiz bunu denicem

İttihat ve Terakki Cemiyeti için Suarez dediki, iyi güzel yazmışsında savaşa katılmasa bile savaşı itilaf devletleri kazandı yani ingiltere fransa gibi ülkeler kaybetmediki yani bu tez daha başlamadan yıkıldı bak..

İttihat ve Terakki Cemiyeti için OttomanEmpire dediki, Abdulhamidhan eğer tahtta kalsaydı zaten kurtuluş savaşı çıkmayacak ve belkide kaybettiğimiz toprakları geri kazanacaktık. serv anlaşmasına zorlanmayacak şuan petrol yataklarıyla dolu coğrafyaya hükme...

Sultan Abdulhamid Han Hakkında Az Bilinenler için Ottomans dediki, Cennetmekansultan, Abdulhamidhan..

Faydalı Bilgiler Blogu

Çok Yakında sizde sitemize bilgileriniz ekleyebileceksiniz. Site altyapımız değişti, artık çok daha hızlıyız..