Rip Akıntısı Nedir ? Bu Durumda Neler Yapılır ?

Rip Akıntısı Nedir ? Bu Durumda Neler Yapılır ?

Etrafı denizlerle çevrili bir yarımadada yaşamak, yüzmeyi sevmemizin en önemli sebeblerinden biri olsa gerek. Lakin bazı anlarda denizde ortaya çıkan dip akıntısı, birçok yüzme bilenin korkulu rüyası. Dip akıntısında en çok boğulanlar ise yine yüzmeyi çok iyi bilen kişiler. Bunun nedeni bu akıntının kıyıdan biraz uzakta gerçekleşmesidir.

Kırılarak gelen dalgaların kıyıya varmadan geriye dönmesi  ile bu akıntıya kapılanları açığa doğru çeken bir akıntı türüdür.Dip akıntısında kıyıya yada geriye doğru yüzmenin çokta bir anlamı yoktur.Dalgaya paralel olarak yüzerseniz akıntıdan kurtulmanız çok daha muhtemeldir.

Rip Akıntısına Yakalanma Esnasında Neler Yapılır ?

Akıntıya yakalandığınızı hissettiğinizde öncelikle sakin olmaya çalışın ve bir süre akıntının sizi açığa doğru sürüklemesi bekleyin. Bu durumda sahile doğru yüzmeye çalışırsanız boşuna kulaç atacak ve yorulacaksınız. Akıntının alan genişledikçe şiddeti azalacak ve başa çıkma ihtimali dahada kolaylaşacak sizi sürüklemesi yavaşlayacak. Bu durumda sahile paralel şekilde akıntının olduğu alandan çıkıp ardından sahile doğru yüzebilirsiniz.


Genel Bilgiler kategorisinde 20 Temmuz 2019 - 19:57:54 tarihinde yayınlanmıştır.

Yazar Hakkında

FaydalıBilgiler

"Bilgi Paylaştıkça çoğalır" sloganıyla bildiklerimizi sizlere aktarıyoruz. Sizde gönüllü olarak sitemiz üzerinden bildiklerinizi ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın

Son Yorumlar

Yoğurt Çiçeği Nedir ? Papatya Ne Zaman Yetişir ? için Seviyorsevmiyor dediki, seviyor sevmiyor diyerek zehirlemiyormuydu zihnimizi :) güzel bilgi

Upload Hızı En Yüksek İnternet Şirketi Hangisi ? için madur dediki, 100 mbit mi ? maşallah :D hemde 20 liraya. tahattüd bitsiz bunu denicem

İttihat ve Terakki Cemiyeti için Suarez dediki, iyi güzel yazmışsında savaşa katılmasa bile savaşı itilaf devletleri kazandı yani ingiltere fransa gibi ülkeler kaybetmediki yani bu tez daha başlamadan yıkıldı bak..

İttihat ve Terakki Cemiyeti için OttomanEmpire dediki, Abdulhamidhan eğer tahtta kalsaydı zaten kurtuluş savaşı çıkmayacak ve belkide kaybettiğimiz toprakları geri kazanacaktık. serv anlaşmasına zorlanmayacak şuan petrol yataklarıyla dolu coğrafyaya hükme...

Sultan Abdulhamid Han Hakkında Az Bilinenler için Ottomans dediki, Cennetmekansultan, Abdulhamidhan..

Faydalı Bilgiler Blogu

Çok Yakında sizde sitemize bilgileriniz ekleyebileceksiniz. Site altyapımız değişti, artık çok daha hızlıyız..