Rip Akıntısı Nedir ? Bu Durumda Neler Yapılır ?

Rip Akıntısı Nedir ? Bu Durumda Neler Yapılır ?

Etrafı denizlerle çevrili bir yarımadada yaşamak, yüzmeyi sevmemizin en önemli sebeblerinden biri olsa gerek. Lakin bazı anlarda denizde ortaya çıkan dip akıntısı, birçok yüzme bilenin korkulu rüyası. Dip akıntısında en çok boğulanlar ise yine yüzmeyi çok iyi bilen kişiler. Bunun nedeni bu akıntının kıyıdan biraz uzakta gerçekleşmesidir.

Kırılarak gelen dalgaların kıyıya varmadan geriye dönmesi  ile bu akıntıya kapılanları açığa doğru çeken bir akıntı türüdür.Dip akıntısında kıyıya yada geriye doğru yüzmenin çokta bir anlamı yoktur.Dalgaya paralel olarak yüzerseniz akıntıdan kurtulmanız çok daha muhtemeldir.

Rip Akıntısına Yakalanma Esnasında Neler Yapılır ?

Akıntıya yakalandığınızı hissettiğinizde öncelikle sakin olmaya çalışın ve bir süre akıntının sizi açığa doğru sürüklemesi bekleyin. Bu durumda sahile doğru yüzmeye çalışırsanız boşuna kulaç atacak ve yorulacaksınız. Akıntının alan genişledikçe şiddeti azalacak ve başa çıkma ihtimali dahada kolaylaşacak sizi sürüklemesi yavaşlayacak. Bu durumda sahile paralel şekilde akıntının olduğu alandan çıkıp ardından sahile doğru yüzebilirsiniz.


Genel Bilgiler kategorisinde 20 Temmuz 2019 - 19:57:54 tarihinde yayınlanmıştır.

FaydalıBilgiler Hakkında

"Bilgi Paylaştıkça çoğalır" sloganıyla bildiklerimizi sizlere aktarıyoruz. Sizde gönüllü olarak sitemiz üzerinden bildiklerinizi ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın

Son Yorumlar

Groston Nedir, Nasıl Ölçülür ? 1 Groston Kaç KG'dır ? için Hesapla dediki, Ayrıca Groston Nasıl hesaplanır yardımcı olacak hesaplama dinamiklerini sayfanıza eklediğiniz için teşekkür ederiz.

Groston Nedir, Nasıl Ölçülür ? 1 Groston Kaç KG'dır ? için Dümenci dediki, hep merak etmişimdir grostonun ne olduğunu teşekkürler bilgi için.

Buzlanmış Araba Camını Dakikalar içerisinde Nasıl Temizlerim ? için Yorgun dediki, Hergün okula giden birisi olarak bu bilgi oldukça iyi geldi. Daha önce 15 dakika kadar arabayı ısıtmaya uğraşıyordum. şimdi kolonya ile saniyeler içinde camı çözebiliyorum. Bu arada ek bilgide ben ekl...

En iyi Android Canlı TV izle Uygulaması için Melih dediki, Uzun süredir android mobil tv uygulaması buydu çok teşekkürler

Yoğurt Çiçeği Nedir ? Papatya Ne Zaman Yetişir ? için Seviyorsevmiyor dediki, seviyor sevmiyor diyerek zehirlemiyormuydu zihnimizi :) güzel bilgi

Faydalı Bilgiler Blogu

Çok Yakında sizde sitemize bilgileriniz ekleyebileceksiniz. Site altyapımız değişti, artık çok daha hızlıyız..