Opera Tarayıcısında VPN Nasıl Etkinleştirilir ?

Opera Tarayıcısında VPN Nasıl Etkinleştirilir ?

Opera, kendinden gelen VPn özelliği ile para vermeden yasaklı sitelerde gezinme imkanı tanımaktadır. Bu nedenle Opera indirdiğinizde VPN özelliğini açmanız gerekmektedir. VPN'yi açmazsanız bu özellikten faydalanamazsınız. İlk olarak Operayı çalıştırın, 

Opera simgesine tıklayıp, açılan menüde ayarları açın.

Burada gelişmiş bölümüne tıklayarak, karşınıza gelen VPN özelliğini aktifleştirin. Artık Opera'da VPN'yi aktifleştirmiş olacaksınız ve yasaklı tüm sitelere VPN üzerinden girebileceksiniz.

VPN Nedir ? 

VPN kısaltması,  Virtual Private Network yani Özel sanal ağ olarak tanımlanmaktadır. İnternete bağlanırken kullandığınızda sizi farklı bir ip adresi ile bağlanmak istediğiniz siteye yönlendirir, böylece gerçek kimliğinizi gizleyerek farklı bir lokasyondan giriş yapmış olursunuz. Ayrıca VPN, bağlantınızı güvenli kılar ve şifrelerinizi korumada size yardımcı olur.

Ücretsiz sunulan VPN hizmetleri çokta güvenli değildir, bunun için ücretli VPN hizmeti almanızda fayda var. Opera kendi VPN ağını oluşturan güvenilir bir tarayıcı markasıdır. Bu nedenle Operanın VPN servislerini kullanmaktan çekinmeyin. İnternette ücretsiz olarak bulup kullanacağınız VPN servislerini kullanırken oldukça dikkatli olmanızı öneririz. Dahası, ücretsiz VPN servisleri yavaş çalışır, ayrıca online oyun vb. işlerinizde ping sorunu meydana getirebilir.


Teknoloji kategorisinde 21 Eylül 2019 - 17:50:26 tarihinde yayınlanmıştır.

FaydalıBilgiler Hakkında

"Bilgi Paylaştıkça çoğalır" sloganıyla bildiklerimizi sizlere aktarıyoruz. Sizde gönüllü olarak sitemiz üzerinden bildiklerinizi ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın

Son Yorumlar

Groston Nedir, Nasıl Ölçülür ? 1 Groston Kaç KG'dır ? için Hesapla dediki, Ayrıca Groston Nasıl hesaplanır yardımcı olacak hesaplama dinamiklerini sayfanıza eklediğiniz için teşekkür ederiz.

Groston Nedir, Nasıl Ölçülür ? 1 Groston Kaç KG'dır ? için Dümenci dediki, hep merak etmişimdir grostonun ne olduğunu teşekkürler bilgi için.

Buzlanmış Araba Camını Dakikalar içerisinde Nasıl Temizlerim ? için Yorgun dediki, Hergün okula giden birisi olarak bu bilgi oldukça iyi geldi. Daha önce 15 dakika kadar arabayı ısıtmaya uğraşıyordum. şimdi kolonya ile saniyeler içinde camı çözebiliyorum. Bu arada ek bilgide ben ekl...

En iyi Android Canlı TV izle Uygulaması için Melih dediki, Uzun süredir android mobil tv uygulaması buydu çok teşekkürler

Yoğurt Çiçeği Nedir ? Papatya Ne Zaman Yetişir ? için Seviyorsevmiyor dediki, seviyor sevmiyor diyerek zehirlemiyormuydu zihnimizi :) güzel bilgi

Faydalı Bilgiler Blogu

Çok Yakında sizde sitemize bilgileriniz ekleyebileceksiniz. Site altyapımız değişti, artık çok daha hızlıyız..