Kiraz Sapı Çayının Faydaları Nelerdir ?

Kiraz Sapı Çayının Faydaları Nelerdir ?

Kiraz, mevsiminde en çok tüketilen ve keyifle yenen bir meyvedir. Meyvenin kendisi binbir derde deva iken kirazın sapıda oldukça faydalıdır. Kiraz sapını çay gibi demleyip tüketenler böbrek sağlığı, karaciğer rahatsızlıkları, zayıflama, stres ve uykusuzluk gibi birçok derde devam oluyor.

Kiraz Sapı Çayının Tüm Faydaları

  • Karaciğer enzimlerini düzenler ve karaciğer sağlığı için oldukça faydalıdır.
  • Kiraz sapı çayı, selülit düşmanıdır ve cildinize çok iyi gelir.
  • Damarların tıkanmasının önüne geçip kalbiniz için faydaları saymakla bitmez.
  • Antioksidan olan kiraz sapı çayı vücudumuzda ödem oluşmasının önüne geçer ve ödemleri sökmekte faydalıdır.
  • Kiraz sapı çayı, zayıflamak isteyenlerin oldukça fazla tükettiği faydalı ve mevsiminde uygun fiyata demin edilebilecek bir malzemedir.
  • Sindirim sistemini onarır ve düzenler. Vücuddaki şişkinlikleri azaltır.
  • Kolestrolü düzenler ve kanı temizler.

Bu maddeler kiraz sapı çayının bilinen özelliklerinden bazılarıdır. Her zamanki gibi yukarıdaki sorunlardan herhangi birine sahipseniz öncelikle doktorunuza danışmayı unutmayın. Bu dünyada Allah'ın yarattığı herşeyin birşeylere faydalı olduğunu bilin, herşeyin fazlasınında zarar olduğunu aklınızdan çıkartmayın.

Kiraz Sapı Çayı Nasıl Yapılır ?

Bu mevsimde kiraz sapını nerede bulacağım diyorsanız sizi en yakın aktarlara alalım. Faydasını gördükten sonra zaten yazın bol bol kiraz tüketip, saplarını atmak yerine güneş gören balkonda tepsiye sererek kurutacağınızı biliyoruz. 1-2 tutam kurutulmuş kiraz sapını 1-2 su bardağına ilave ederek 10 15 dakika boyunca kaynatın. Ardından kaynamış suyu süzün ve ayrı bir kaba alın. Bu su ılıdıktan sonra içebilirsiniz.


Doğal kategorisinde 18 Aralık 2019 - 21:56:47 tarihinde yayınlanmıştır.

FaydalıBilgiler Hakkında

"Bilgi Paylaştıkça çoğalır" sloganıyla bildiklerimizi sizlere aktarıyoruz. Sizde gönüllü olarak sitemiz üzerinden bildiklerinizi ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın

Son Yorumlar

Groston Nedir, Nasıl Ölçülür ? 1 Groston Kaç KG'dır ? için Hesapla dediki, Ayrıca Groston Nasıl hesaplanır yardımcı olacak hesaplama dinamiklerini sayfanıza eklediğiniz için teşekkür ederiz.

Groston Nedir, Nasıl Ölçülür ? 1 Groston Kaç KG'dır ? için Dümenci dediki, hep merak etmişimdir grostonun ne olduğunu teşekkürler bilgi için.

Buzlanmış Araba Camını Dakikalar içerisinde Nasıl Temizlerim ? için Yorgun dediki, Hergün okula giden birisi olarak bu bilgi oldukça iyi geldi. Daha önce 15 dakika kadar arabayı ısıtmaya uğraşıyordum. şimdi kolonya ile saniyeler içinde camı çözebiliyorum. Bu arada ek bilgide ben ekl...

En iyi Android Canlı TV izle Uygulaması için Melih dediki, Uzun süredir android mobil tv uygulaması buydu çok teşekkürler

Yoğurt Çiçeği Nedir ? Papatya Ne Zaman Yetişir ? için Seviyorsevmiyor dediki, seviyor sevmiyor diyerek zehirlemiyormuydu zihnimizi :) güzel bilgi

Faydalı Bilgiler Blogu

Çok Yakında sizde sitemize bilgileriniz ekleyebileceksiniz. Site altyapımız değişti, artık çok daha hızlıyız..