Kandaki Trombosit Miktarını Yükselten Besinler

Kandaki Trombosit Miktarını Yükselten Besinler

Eğer bir hastalığınız var ve sürekli olarak beyaz kana ihtiyaç duyuyorsanız vücudunuzda bulunan PLT miktarını en iyi ve hızlı şekilde arttıran besinleri sıraladık.

PLT Eksikliği Ne Gibi Sonuçlar Doğurur ?

Plt yani trombosit, kanın pıhtılaşmasını sağlayan kan değerlerinden birisidir. Eğer aşırı derecede trombosit miktarı düşüklüğü yaşıyorsanız vücudunuzun savunma sistemi çalışmaz ve durduk yere iç ve dış kanamalar geçirebilirsiniz.

Plt düşüklüğü bir hastalık esnasında savunma mekanizması çalıştığı için düşebilir. Gebelik esnasında yine PLT miktarı düşüklük gösterebilir. Kan hastalıklarında ve hemen hemen tüm kanser türlerinde trombosit miktarı düşük gözlemlenir.

1# Bezelye

Bezelye kandaki trombosit miktarını arttıran önemli yiyeceklerden biridir. Mevsimine göre taze, eğer bulamazsanız konserve bezelyede kullanabilirsiniz. Aç karnına birkaç kaşık çiğ bezelyeyi yiyerek birkaç gün içerisinde kandaki trombosit miktarını arttırabilirsiniz.

2# Antep Fıstığı

Antep fıstığı da yine bezelye kadar kanda bulunan beyaz kan hücrelerini arttırmaktadır.

3# Balkabağı

Özellikle kabak çekirdeği yine trombosit miktarını arttırıcı etkilere sahiptir fakat Balkabağı da plt hücrelerinin çoğalmasında gerekli vitamin ve proteinleri içermektedir. Antioksidan özelliği nedeniyle PLT düşüklüğüne neden olan mikrop yada hücrelerin olumsuz etkilerini devre dışı bıracak, vücut normal şekilde PLT üretimine başlayacaktır.

4# Ispanak

K vitamini ve protein deposu ıspanak, trombosit hücrelerinin oluşumunu doğrudan etkilemektedir. Doğal ıspanak suyu içerek, kanın damarlarda dolaşım hızını arttırıp PLT hücrelerinin çoğalmasını sağlayabilirsiniz.

5# Pancar

Pancar çok güçlü bir antioksidandr. İçerdiği faydalı vitaminler sayesinde kanda kötü hücreleri ve mikropları temizleyerek daha fazla trombosit hücresinin savunma mekanizmasına yardımcı olmasını sağlayabilir.

Burada yer alan bilgiler, laboratuvar ortamında faydaları kanıtlanmış ürünlerin internet ortamında derlenmesi ile elde edilmiştir. Kemoterapi yada düzenli ilaç kullanımı esnasında bu ürünleri yemek yememek size fayda yerine zararda verebilir. Bu nedenle yemeden önce mutlaka doktorunuza danışınız.


Doğal kategorisinde 23 Haziran 2019 - 01:41:29 tarihinde yayınlanmıştır.

FaydalıBilgiler Hakkında

"Bilgi Paylaştıkça çoğalır" sloganıyla bildiklerimizi sizlere aktarıyoruz. Sizde gönüllü olarak sitemiz üzerinden bildiklerinizi ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın

Son Yorumlar

Groston Nedir, Nasıl Ölçülür ? 1 Groston Kaç KG'dır ? için Hesapla dediki, Ayrıca Groston Nasıl hesaplanır yardımcı olacak hesaplama dinamiklerini sayfanıza eklediğiniz için teşekkür ederiz.

Groston Nedir, Nasıl Ölçülür ? 1 Groston Kaç KG'dır ? için Dümenci dediki, hep merak etmişimdir grostonun ne olduğunu teşekkürler bilgi için.

Buzlanmış Araba Camını Dakikalar içerisinde Nasıl Temizlerim ? için Yorgun dediki, Hergün okula giden birisi olarak bu bilgi oldukça iyi geldi. Daha önce 15 dakika kadar arabayı ısıtmaya uğraşıyordum. şimdi kolonya ile saniyeler içinde camı çözebiliyorum. Bu arada ek bilgide ben ekl...

En iyi Android Canlı TV izle Uygulaması için Melih dediki, Uzun süredir android mobil tv uygulaması buydu çok teşekkürler

Yoğurt Çiçeği Nedir ? Papatya Ne Zaman Yetişir ? için Seviyorsevmiyor dediki, seviyor sevmiyor diyerek zehirlemiyormuydu zihnimizi :) güzel bilgi

Faydalı Bilgiler Blogu

Çok Yakında sizde sitemize bilgileriniz ekleyebileceksiniz. Site altyapımız değişti, artık çok daha hızlıyız..