İkametgah Nereden Alınır ? Muhtara Gitmeden İkametgah Çıkartmak

İkametgah Nereden Alınır ? Muhtara Gitmeden İkametgah Çıkartmak

İkametgah, eskisi kadar gerekli olmasa da yine bazı devlet dairelerinde istenilen bir evraktır. İkametgah çıkarmak isteyen birisi günümüzde üç farklı yöntem ile ikametgah alabilir. Mahalle muhtarı cüzi bir ücret karşılığında size ikametgah verirken, nüfus müdürlükleri ücret almadan ikametgah verecektir. Yada sadece bilgisayar başından ikametgah çıkarabilirsiniz.

Muhtardan ikametgah almayıp nüfus müdürlüğüne de gitmek istemiyorsanız E-devlet şifrenizle giriş yaparak Arama kutusuna 
Yerleşim Yeri (İkametgah) ve Diğer Adres Belgesi Sorgulama yazın. Çıkan hizmete giriş yaparak adımları izleyin.

Dosyayı indir diyerek pdf şeklinde ikametgaha ulaşabilirsiniz. Harhangi bir yazıcıdan çıktı alarak belgeyi gerekli kuruma ibraz edebilirsiniz.


Teknoloji kategorisinde 23 Haziran 2019 - 01:56:12 tarihinde yayınlanmıştır.

FaydalıBilgiler Hakkında

"Bilgi Paylaştıkça çoğalır" sloganıyla bildiklerimizi sizlere aktarıyoruz. Sizde gönüllü olarak sitemiz üzerinden bildiklerinizi ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın

Son Yorumlar

Groston Nedir, Nasıl Ölçülür ? 1 Groston Kaç KG'dır ? için Hesapla dediki, Ayrıca Groston Nasıl hesaplanır yardımcı olacak hesaplama dinamiklerini sayfanıza eklediğiniz için teşekkür ederiz.

Groston Nedir, Nasıl Ölçülür ? 1 Groston Kaç KG'dır ? için Dümenci dediki, hep merak etmişimdir grostonun ne olduğunu teşekkürler bilgi için.

Buzlanmış Araba Camını Dakikalar içerisinde Nasıl Temizlerim ? için Yorgun dediki, Hergün okula giden birisi olarak bu bilgi oldukça iyi geldi. Daha önce 15 dakika kadar arabayı ısıtmaya uğraşıyordum. şimdi kolonya ile saniyeler içinde camı çözebiliyorum. Bu arada ek bilgide ben ekl...

En iyi Android Canlı TV izle Uygulaması için Melih dediki, Uzun süredir android mobil tv uygulaması buydu çok teşekkürler

Yoğurt Çiçeği Nedir ? Papatya Ne Zaman Yetişir ? için Seviyorsevmiyor dediki, seviyor sevmiyor diyerek zehirlemiyormuydu zihnimizi :) güzel bilgi

Faydalı Bilgiler Blogu

Çok Yakında sizde sitemize bilgileriniz ekleyebileceksiniz. Site altyapımız değişti, artık çok daha hızlıyız..