G20 Nedir ? Hangi Ülkeler Katılabilir ?

G20 Nedir ? Hangi Ülkeler Katılabilir ?

G20, dünya ekonomik zirvesi olarak bilinir. En büyük 19 ekonomi ve Avrupa Birliği Komisyonu tarafından oluşan genel itibari ile ekonomik kalkınma, yeni ekonomi planları, teknoloji ve ekonomiye katkısı üzerine konuşmalar gerçekleştirilen her yıl farklı bir şehirde gerçekleşen toplantıdır.

G20 zirvelerine katılan ülkeler ise; Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Arjantin, Avustralya, Brezilya, Çin, Endonezya, Fransa, Güney Afrika, Güney Kore, Hindistan, İngiltere, İtalya, Japonya, Kanada, Meksika, Rusya, Suudi Arabistan, Türkiye'dir.

İspanya, İsviçre, Norveç, İran, Tayvan ve Venezuela gibi ülkeler ekonomik açıdan listedeki ülkelerden daha büyük olsa da kendi istekleri nedeniyle bu zirvede yer almamaktadır.

2019 G20 Japonya'nın Osaka şehrinde yapılmaktadır.


Genel Bilgiler kategorisinde 29 Haziran 2019 - 03:23:20 tarihinde yayınlanmıştır.

Yazar Hakkında

FaydalıBilgiler

"Bilgi Paylaştıkça çoğalır" sloganıyla bildiklerimizi sizlere aktarıyoruz. Sizde gönüllü olarak sitemiz üzerinden bildiklerinizi ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın

Son Yorumlar

Yoğurt Çiçeği Nedir ? Papatya Ne Zaman Yetişir ? için Seviyorsevmiyor dediki, seviyor sevmiyor diyerek zehirlemiyormuydu zihnimizi :) güzel bilgi

Upload Hızı En Yüksek İnternet Şirketi Hangisi ? için madur dediki, 100 mbit mi ? maşallah :D hemde 20 liraya. tahattüd bitsiz bunu denicem

İttihat ve Terakki Cemiyeti için Suarez dediki, iyi güzel yazmışsında savaşa katılmasa bile savaşı itilaf devletleri kazandı yani ingiltere fransa gibi ülkeler kaybetmediki yani bu tez daha başlamadan yıkıldı bak..

İttihat ve Terakki Cemiyeti için OttomanEmpire dediki, Abdulhamidhan eğer tahtta kalsaydı zaten kurtuluş savaşı çıkmayacak ve belkide kaybettiğimiz toprakları geri kazanacaktık. serv anlaşmasına zorlanmayacak şuan petrol yataklarıyla dolu coğrafyaya hükme...

Sultan Abdulhamid Han Hakkında Az Bilinenler için Ottomans dediki, Cennetmekansultan, Abdulhamidhan..

Faydalı Bilgiler Blogu

Çok Yakında sizde sitemize bilgileriniz ekleyebileceksiniz. Site altyapımız değişti, artık çok daha hızlıyız..