Evde Kolayca Kış Atom Çayı Nasıl Yapılır ?

Evde Kolayca Kış Atom Çayı Nasıl Yapılır ?

Kışın soğuklara karşı dirençli ve hastalıklardan koruyan atom çayının içerisindeki malzemeleri ve nasıl yapacağınızı aktaralım. Soğuk algınlığı ve öksürük probleminiz varsa hiç vakit kaybetmeyin.

İçerisinde havlıcan, zencefil, tarçın, karanfil, hint cevizi, yenibahar, zerdeçal ve çiçek tomurcukları bulunan atom çayını aktarlardan temin edeceğiniz bu malzemelerle kaynamış suya birer tutam atarak demleyebilir, günde birkaç fincan tüketebilirsiniz.

Herhangi bir yan etkisi olmayan bu çay vücudun hastalıklara karşı direncini önemli oranda arttırır. Havlıcan, mide ve bağırsaklarda gaz problemlerini giderip, mide güçlendirmek için kullanılan baharat türüdür. Zencefil, soğuk algınlığına karşı koruyucu ve yine havlıcan gibi mide ve bağırsaklarda gaz birikiminin önüne geçmektedir.

Tarçın, en güçlü antioksidanlardan, akciğer temizlemek için önerilen ve solumun yolu enfeksiyonlarında çok faydalı bir bitkidir. Karanfil ise sindirimi kolaylaştıran, ağız kokusunu önleyen ve karaciğeri güçlendiren bir bitkidir. Yorgunluk ve strese birebir olan muskat yani hint cevizi doğal bir ağrı kesicidir, içerisindeki bol lif sayesinde sindirim ve hazmı önemli ölçüde kolaylaştırır.

Zerdeçal, kalp ve damar sağlığı için birebir olmakta beraber unutkanlığı önlemek ve şeker hastalığının önüne geçmek için önerilen önemli türlerden biridir. Bu atom çayının bileşenleri gördüğümüz gibi vücudumuzun önemli organlarına faydalı ve soğuk algınlığından koruyup daha dinç bir vücuda sahip olmak ve daha zinde bir gün geçirmeniz için oldukça önemlidir.


Doğal kategorisinde 23 Haziran 2019 - 01:03:50 tarihinde yayınlanmıştır.

FaydalıBilgiler Hakkında

"Bilgi Paylaştıkça çoğalır" sloganıyla bildiklerimizi sizlere aktarıyoruz. Sizde gönüllü olarak sitemiz üzerinden bildiklerinizi ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın

Son Yorumlar

Yoğurt Çiçeği Nedir ? Papatya Ne Zaman Yetişir ? için Seviyorsevmiyor dediki, seviyor sevmiyor diyerek zehirlemiyormuydu zihnimizi :) güzel bilgi

Upload Hızı En Yüksek İnternet Şirketi Hangisi ? için madur dediki, 100 mbit mi ? maşallah :D hemde 20 liraya. tahattüd bitsiz bunu denicem

İttihat ve Terakki Cemiyeti için Suarez dediki, iyi güzel yazmışsında savaşa katılmasa bile savaşı itilaf devletleri kazandı yani ingiltere fransa gibi ülkeler kaybetmediki yani bu tez daha başlamadan yıkıldı bak..

İttihat ve Terakki Cemiyeti için OttomanEmpire dediki, Abdulhamidhan eğer tahtta kalsaydı zaten kurtuluş savaşı çıkmayacak ve belkide kaybettiğimiz toprakları geri kazanacaktık. serv anlaşmasına zorlanmayacak şuan petrol yataklarıyla dolu coğrafyaya hükme...

Sultan Abdulhamid Han Hakkında Az Bilinenler için Ottomans dediki, Cennetmekansultan, Abdulhamidhan..

Faydalı Bilgiler Blogu

Çok Yakında sizde sitemize bilgileriniz ekleyebileceksiniz. Site altyapımız değişti, artık çok daha hızlıyız..