Dünyanın ilk İnternet Sitesi - World Wide Web

Dünyanın ilk İnternet Sitesi - World Wide Web

Hiç merak ettiniz mi ? şu günlerde Google gibi arama motorları sayesinde milyonlarca websitesine ulaşılıyor ve bu sitelerden içerikleri okuyup faydalanabiliyoruz. Örneğin bu yazımıza da yine bir bilgi öğrenmek için girdiniz. Sitemiz de diğer siteler gibi internet üzerinden yayın yapan bilgi paylaşım platformu. Dünyada bu şekilde oluşturulmuş ilk web sayfası Cern tarafından oluşturulan world wide web.

şimdilerde tüm sitelerin başında bulunan www işte bu sitenin kısaltması. İlk internet sitesinin yayın adresi ise http://info.cern.ch idi. İçeriğinden basedecek olursak internet kullanımı hakkında kısa birkaç açıklama ve faydalı bağlantılardan oluşan statik bir sayfaydı.

Bu yıl, ilk internet sitesinin açılmasından bugüne tam 30 yıl geçti. Artık siteler için birçok yazılım dillerinin gelişmesiyle internet insanların hayatını kolaylaştıran araçlara dönüştü.


Teknoloji kategorisinde 17 Temmuz 2019 - 09:59:11 tarihinde yayınlanmıştır.

FaydalıBilgiler Hakkında

"Bilgi Paylaştıkça çoğalır" sloganıyla bildiklerimizi sizlere aktarıyoruz. Sizde gönüllü olarak sitemiz üzerinden bildiklerinizi ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın

Son Yorumlar

Groston Nedir, Nasıl Ölçülür ? 1 Groston Kaç KG'dır ? için Hesapla dediki, Ayrıca Groston Nasıl hesaplanır yardımcı olacak hesaplama dinamiklerini sayfanıza eklediğiniz için teşekkür ederiz.

Groston Nedir, Nasıl Ölçülür ? 1 Groston Kaç KG'dır ? için Dümenci dediki, hep merak etmişimdir grostonun ne olduğunu teşekkürler bilgi için.

Buzlanmış Araba Camını Dakikalar içerisinde Nasıl Temizlerim ? için Yorgun dediki, Hergün okula giden birisi olarak bu bilgi oldukça iyi geldi. Daha önce 15 dakika kadar arabayı ısıtmaya uğraşıyordum. şimdi kolonya ile saniyeler içinde camı çözebiliyorum. Bu arada ek bilgide ben ekl...

En iyi Android Canlı TV izle Uygulaması için Melih dediki, Uzun süredir android mobil tv uygulaması buydu çok teşekkürler

Yoğurt Çiçeği Nedir ? Papatya Ne Zaman Yetişir ? için Seviyorsevmiyor dediki, seviyor sevmiyor diyerek zehirlemiyormuydu zihnimizi :) güzel bilgi

Faydalı Bilgiler Blogu

Çok Yakında sizde sitemize bilgileriniz ekleyebileceksiniz. Site altyapımız değişti, artık çok daha hızlıyız..