Buzlanmış Araba Camını Dakikalar içerisinde Nasıl Temizlerim ?

Buzlanmış Araba Camını Dakikalar içerisinde Nasıl Temizlerim ?

Kış günü kar yağmasa bile arabanın camları buz tutabiliyor. Hava sıcaklığının düşük olduğu kentlerde bu sorun sizin soğuk arabada 5-10 dakika aracı ısıtıp camlara kaloriferi verip beklemenize neden oluyorsa daha kolay yöntemleri deneyerek saniyeler içerisinde buzlanmış camlarınızı temizleyebilirsiniz.

1# Aracınızda 1 Şişe Kolonya Bulundurun

Arabanın buz tutmuş camına biraz kolonya döküp bir bez ile temizlediğinizde saniyeler içerisinde camlarınız çözülecek ve buzdan kurtulacaktır.

2# Sirkeli Solisyon Hazırlama

Bir litrelik şişenin üçte ikisi miktarda su ve üçte biri miktarda sirkeyi koyarak bunu sprey başlık ile camlara püskürttüğünüzde camlarınız çözülecektir. Biraz kötü koksada saniyeler içerisinde aracınız yolculuğa hazır olacaktır.

3# Özel Camsil Suyu Kullanmak (Antifrizli)

Cam suyunuzu petrol istasyonlarından yada oto tamircisinden tedarik ederek kış zamanı normal su yerine kullanabilirsiniz. Bu sularda buzları çözecek etkiye sahiptir. Normal radyatörde kullandığımız antifriz boyayı inceltebilir. Bu nendenle camsil suyu kullanmaya özen göstermeliyiz.

4# Ilık Su

Aracınızı çalıştırmadan önce yanınıza bir miktar ılık su alarak buzlandığını düşündüğünüz cama döküp buzların çözülmesini kolaylaştırabilirsiniz. Asla kaynar derecede su dökmeyin. Bu camlarınızın çatlamasına neden olabilir.

5# Buz Çözücüler

Marketlerden tedarik edebileceğiniz buz çözücü spreyleri kullanarak yine buzlu camlardan saniyeler içerisinde kurtulabilirsiniz. Kış zamanı birçok büyük markette bu spreylere ulaşabilirsiniz.

6# Tuzlu Su Karışımı

Göller, nehirler donar fakat denizler donmaz. Bunun nedeni deniz suyunun içindeki tuz miktarıdır. Birçok şehirde kar ve buzlanmayla mücadele esnasında kaya tuzu kullanılır. Tuz, suyun donmasını engeller ve donmuş olanıda çözecektir. Tuzlu su karışımını bir bidona koyarak sprey başlık ile uygulayıp donmuş camlarınızı çözebilirsiniz.


Genel Bilgiler kategorisinde 29 Ocak 2020 - 17:44:01 tarihinde yayınlanmıştır.

FaydalıBilgiler Hakkında

"Bilgi Paylaştıkça çoğalır" sloganıyla bildiklerimizi sizlere aktarıyoruz. Sizde gönüllü olarak sitemiz üzerinden bildiklerinizi ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar (1)

Yorgun
01 Şubat 2020 - 10:12:24

Hergün okula giden birisi olarak bu bilgi oldukça iyi geldi. Daha önce 15 dakika kadar arabayı ısıtmaya uğraşıyordum. şimdi kolonya ile saniyeler içinde camı çözebiliyorum. Bu arada ek bilgide ben ekleyim arabanın kışın kilitleride donuyor malum. Çakmakla kilidi biraz ısıtıp öyle anahtarı soktuğumda kilit açılıyor. bilmeyenler için buda önemli. kışın kilidi donmuş arabayı başka türlü nasıl çalıştıracaksınız ki demi :)


Yorum Yapın

Son Yorumlar

Groston Nedir, Nasıl Ölçülür ? 1 Groston Kaç KG'dır ? için Hesapla dediki, Ayrıca Groston Nasıl hesaplanır yardımcı olacak hesaplama dinamiklerini sayfanıza eklediğiniz için teşekkür ederiz.

Groston Nedir, Nasıl Ölçülür ? 1 Groston Kaç KG'dır ? için Dümenci dediki, hep merak etmişimdir grostonun ne olduğunu teşekkürler bilgi için.

Buzlanmış Araba Camını Dakikalar içerisinde Nasıl Temizlerim ? için Yorgun dediki, Hergün okula giden birisi olarak bu bilgi oldukça iyi geldi. Daha önce 15 dakika kadar arabayı ısıtmaya uğraşıyordum. şimdi kolonya ile saniyeler içinde camı çözebiliyorum. Bu arada ek bilgide ben ekl...

En iyi Android Canlı TV izle Uygulaması için Melih dediki, Uzun süredir android mobil tv uygulaması buydu çok teşekkürler

Yoğurt Çiçeği Nedir ? Papatya Ne Zaman Yetişir ? için Seviyorsevmiyor dediki, seviyor sevmiyor diyerek zehirlemiyormuydu zihnimizi :) güzel bilgi

Faydalı Bilgiler Blogu

Çok Yakında sizde sitemize bilgileriniz ekleyebileceksiniz. Site altyapımız değişti, artık çok daha hızlıyız..