Balgam ve İltihap Sökücü Doğal Karışımlar

Balgam ve İltihap Sökücü Doğal Karışımlar

Balgam deyip geçmeyin, biriktiği yer itibari ile insan vücudunun rahat nefes alıp vermesini engelleyen balgamlar psikolojik sıkıntılara da neden olmakta. Be nedenle üst solunum yolları temiz olan insanların daha az stresli ve psikolojik sorunlara maruz kaldığı biliniyor.

Ayrıca enfeksiyon veya mikroplar nedeniyle oluşan iltihabın vücudumuzdan atılmasına da fayda sağlıyan bu karışımlar sayesinde daha sağlıklı bünyelere sahip oluyoruz. Herhangi bir bilinen yan etkisi yok fakat yine de burada verilen ürün ve yiyeceklere alerjik reaksiyon gösteriyorsanız lütfen denemeyin.

1# Doğal Elma Kürü

Elmanın sakinleştirici etkisinden yararlanarak, limon ve bal ile güçlendirilmiş bir macun elde edip, doğal öksürüp şurubunuzu ve balgam sökücünüzü yapabilirsiniz.

Malzemeler:
Yarım soyulmuş Elma
Yarım Limon suyu
1 yemek kaşığı bal

azırlanışı: Elmayı kaynar suda pişirip ayrı bir kaba alın ve püre haline getirinceye kadar ezin. Ardından balı ve limon suyunu ekleyip karışımı iyice karıştırın ve günde iki kez tüketin.

2# Kekik Çayı

Kekik, bal ve limon suyuyla hazırlanan doğal bir çaydır.

Malzemeler:
1 bardak sıcak su
Yarım limon suyu
1 kaşık bal
Bir tutam kekik

Hazırlanışı: Kaynayan suya bal ve kekiği ekleyip 5 dakika boyunca dinlenmeye bırakın ardından taze sıkılmış limon suyunu ekleyip tüketin.

3# Naneli Vazelin Buharı

Naneli vazelin yada okaliptüs içeren krem vb. maddeyi kaynar suyun içerisine atın. Kafanızın üzerine buhar kaçmasın diye havlu ile kapatıp bu suyun buharını ağız ve burun yoluyla çekin içerinizde bulunan mikropların kırılmasına ve balgam sökmede oldukça etkilidir. Ayrıca bu yöntem sinüzit hastalarının çok kullandıkları bir yöntem olup sinüs yollarını açmakta da kullanılır.

Sizde doğal olarak kullandığınız karışım veya kürleri yorum kısmından bildirerek içeriğe katkıda bulunabilirsiniz.


Doğal kategorisinde 23 Haziran 2019 - 02:02:29 tarihinde yayınlanmıştır.

FaydalıBilgiler Hakkında

"Bilgi Paylaştıkça çoğalır" sloganıyla bildiklerimizi sizlere aktarıyoruz. Sizde gönüllü olarak sitemiz üzerinden bildiklerinizi ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın

Son Yorumlar

Groston Nedir, Nasıl Ölçülür ? 1 Groston Kaç KG'dır ? için Hesapla dediki, Ayrıca Groston Nasıl hesaplanır yardımcı olacak hesaplama dinamiklerini sayfanıza eklediğiniz için teşekkür ederiz.

Groston Nedir, Nasıl Ölçülür ? 1 Groston Kaç KG'dır ? için Dümenci dediki, hep merak etmişimdir grostonun ne olduğunu teşekkürler bilgi için.

Buzlanmış Araba Camını Dakikalar içerisinde Nasıl Temizlerim ? için Yorgun dediki, Hergün okula giden birisi olarak bu bilgi oldukça iyi geldi. Daha önce 15 dakika kadar arabayı ısıtmaya uğraşıyordum. şimdi kolonya ile saniyeler içinde camı çözebiliyorum. Bu arada ek bilgide ben ekl...

En iyi Android Canlı TV izle Uygulaması için Melih dediki, Uzun süredir android mobil tv uygulaması buydu çok teşekkürler

Yoğurt Çiçeği Nedir ? Papatya Ne Zaman Yetişir ? için Seviyorsevmiyor dediki, seviyor sevmiyor diyerek zehirlemiyormuydu zihnimizi :) güzel bilgi

Faydalı Bilgiler Blogu

Çok Yakında sizde sitemize bilgileriniz ekleyebileceksiniz. Site altyapımız değişti, artık çok daha hızlıyız..