Balgam ve İltihap Sökücü Doğal Karışımlar

Balgam ve İltihap Sökücü Doğal Karışımlar

Balgam deyip geçmeyin, biriktiği yer itibari ile insan vücudunun rahat nefes alıp vermesini engelleyen balgamlar psikolojik sıkıntılara da neden olmakta. Be nedenle üst solunum yolları temiz olan insanların daha az stresli ve psikolojik sorunlara maruz kaldığı biliniyor.

Ayrıca enfeksiyon veya mikroplar nedeniyle oluşan iltihabın vücudumuzdan atılmasına da fayda sağlıyan bu karışımlar sayesinde daha sağlıklı bünyelere sahip oluyoruz. Herhangi bir bilinen yan etkisi yok fakat yine de burada verilen ürün ve yiyeceklere alerjik reaksiyon gösteriyorsanız lütfen denemeyin.

1# Doğal Elma Kürü

Elmanın sakinleştirici etkisinden yararlanarak, limon ve bal ile güçlendirilmiş bir macun elde edip, doğal öksürüp şurubunuzu ve balgam sökücünüzü yapabilirsiniz.

Malzemeler:
Yarım soyulmuş Elma
Yarım Limon suyu
1 yemek kaşığı bal

azırlanışı: Elmayı kaynar suda pişirip ayrı bir kaba alın ve püre haline getirinceye kadar ezin. Ardından balı ve limon suyunu ekleyip karışımı iyice karıştırın ve günde iki kez tüketin.

2# Kekik Çayı

Kekik, bal ve limon suyuyla hazırlanan doğal bir çaydır.

Malzemeler:
1 bardak sıcak su
Yarım limon suyu
1 kaşık bal
Bir tutam kekik

Hazırlanışı: Kaynayan suya bal ve kekiği ekleyip 5 dakika boyunca dinlenmeye bırakın ardından taze sıkılmış limon suyunu ekleyip tüketin.

3# Naneli Vazelin Buharı

Naneli vazelin yada okaliptüs içeren krem vb. maddeyi kaynar suyun içerisine atın. Kafanızın üzerine buhar kaçmasın diye havlu ile kapatıp bu suyun buharını ağız ve burun yoluyla çekin içerinizde bulunan mikropların kırılmasına ve balgam sökmede oldukça etkilidir. Ayrıca bu yöntem sinüzit hastalarının çok kullandıkları bir yöntem olup sinüs yollarını açmakta da kullanılır.

Sizde doğal olarak kullandığınız karışım veya kürleri yorum kısmından bildirerek içeriğe katkıda bulunabilirsiniz.


Doğal kategorisinde 23 Haziran 2019 - 02:02:29 tarihinde yayınlanmıştır.

Yazar Hakkında

FaydalıBilgiler

"Bilgi Paylaştıkça çoğalır" sloganıyla bildiklerimizi sizlere aktarıyoruz. Sizde gönüllü olarak sitemiz üzerinden bildiklerinizi ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın

Son Yorumlar

Yoğurt Çiçeği Nedir ? Papatya Ne Zaman Yetişir ? için Seviyorsevmiyor dediki, seviyor sevmiyor diyerek zehirlemiyormuydu zihnimizi :) güzel bilgi

Upload Hızı En Yüksek İnternet Şirketi Hangisi ? için madur dediki, 100 mbit mi ? maşallah :D hemde 20 liraya. tahattüd bitsiz bunu denicem

İttihat ve Terakki Cemiyeti için Suarez dediki, iyi güzel yazmışsında savaşa katılmasa bile savaşı itilaf devletleri kazandı yani ingiltere fransa gibi ülkeler kaybetmediki yani bu tez daha başlamadan yıkıldı bak..

İttihat ve Terakki Cemiyeti için OttomanEmpire dediki, Abdulhamidhan eğer tahtta kalsaydı zaten kurtuluş savaşı çıkmayacak ve belkide kaybettiğimiz toprakları geri kazanacaktık. serv anlaşmasına zorlanmayacak şuan petrol yataklarıyla dolu coğrafyaya hükme...

Sultan Abdulhamid Han Hakkında Az Bilinenler için Ottomans dediki, Cennetmekansultan, Abdulhamidhan..

Faydalı Bilgiler Blogu

Çok Yakında sizde sitemize bilgileriniz ekleyebileceksiniz. Site altyapımız değişti, artık çok daha hızlıyız..