Amerika Yeşil Kart Başvurusu Nasıl Yapılmalı ?

Amerika Yeşil Kart Başvurusu Nasıl Yapılmalı ?

Yeşil kart Amerika Birleşik Devletlerinde Ömür boyu yaşama, çalışma ve oturma hakkınızı alabilmenize olanak sağlamaktadır. Yeşil karta başvuru yapabilmeniz için en az lise mezunu olmanız gerekmektedir. Fakat lise mezunu değilseniz bir işte en az iki yıl boyunca çalışmış olduğunuz ve bunu kanıtlamanız gerekmektedir. Her yıl ortalama olarak on beş milyon kişi yanlış yapılan hatalardan dolayı işleme alınmamaktadır. Bu noktada başvurusu esnasında ayrıntılı bir şekilde doldurmanız gerekmektedir.

Yeşil Kart Nedir : Amerika Birleşik Devletleri tarafından 1990 yılından itibaren göçmenlik vizesi DV Lottery programı adı altında her yıl sadece bir defa yapmış olduğu çekiliş ile ABD vatandaşı olmayan yabancı insanlara, bu insanları eşine ve 21 yaş altı bekar olan çocuklarına ömür boyu istihdam hakkı sunar.

Başvurular Nereden Yapılmakta : ABD yeşil kart başvuruları resmi göçmenlik bürosunun web sitesinden yapılmaktadır. Başvuru sırasında kesinlikle herhangi bir ücret istenmemektedir. Yeşil kart başvurusunun işleminden hemen sonra kişiye özel bir kod verilmektedir. Bu kod yeşil kart çekilişinin ardından sonuçlarınızı kontrol edebilmenizi sağlamaktadır.

Çekilişi Sonrası : Eğer yeşil kart çekilişini kazandıysanız, yeşil kart başvurusu esnasında belirtmiş olduğunuz mail adresine resmi evraklar ve belgeler gönderilecektir. Gelen maildeki evrakları doldurmanızı ve belirtilen tarihteki yeşil kart başvurusu için konsoloslukta ki mülakata gitmeniz gerektiği belirtilmektedir. Daha sonra ABD konsolusluğunda yapacağınız kısa bir mülakatı da kazandıktan sonra yeşil kartı almaya hak kazanırsınız.

Yeşil Kartı Aldıktan Sonra : Yeşil kartınızı resmi olarak elde ettikten sonra ilk bir yıl içerisinde bir kereye mahsus mecburi olarak ABD ye gitmek zorundasınız. ABD ye giriş yaptıktan sonra kaç gün kalmış olduğunuzun kesinlikle hiçbir önemi bulunmamaktadır.


Genel Bilgiler kategorisinde 08 Eylül 2019 - 17:21:41 tarihinde yayınlanmıştır.

Alihan Şahin Hakkında

Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak yazarlık yapmaktayım. Yazarım ama çizemem. İş ciddiyetini elden asla düşürmediğim gibi kesinlikle eğlenceli bir iş çıkarmaktan da kendimi alıkoyamam.

Yorumlar (0)

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın

Son Yorumlar

Yoğurt Çiçeği Nedir ? Papatya Ne Zaman Yetişir ? için Seviyorsevmiyor dediki, seviyor sevmiyor diyerek zehirlemiyormuydu zihnimizi :) güzel bilgi

Upload Hızı En Yüksek İnternet Şirketi Hangisi ? için madur dediki, 100 mbit mi ? maşallah :D hemde 20 liraya. tahattüd bitsiz bunu denicem

İttihat ve Terakki Cemiyeti için Suarez dediki, iyi güzel yazmışsında savaşa katılmasa bile savaşı itilaf devletleri kazandı yani ingiltere fransa gibi ülkeler kaybetmediki yani bu tez daha başlamadan yıkıldı bak..

İttihat ve Terakki Cemiyeti için OttomanEmpire dediki, Abdulhamidhan eğer tahtta kalsaydı zaten kurtuluş savaşı çıkmayacak ve belkide kaybettiğimiz toprakları geri kazanacaktık. serv anlaşmasına zorlanmayacak şuan petrol yataklarıyla dolu coğrafyaya hükme...

Sultan Abdulhamid Han Hakkında Az Bilinenler için Ottomans dediki, Cennetmekansultan, Abdulhamidhan..

Faydalı Bilgiler Blogu

Çok Yakında sizde sitemize bilgileriniz ekleyebileceksiniz. Site altyapımız değişti, artık çok daha hızlıyız..