Akne İzleri (Sivilce Lekeleri) için Doğal Çözümler

Akne İzleri (Sivilce Lekeleri) için Doğal Çözümler

Ergenlik döneminde yada daha sonrasında oluşan sivilceleri sıktıysanız yüzünüzde iz ve lekeler oluşması oldukça doğaldır. Sivilce problemi yaşıyorsanız sıkmadan önce sivilceleri doğal yollarla yok etme yöntemlerine bakmanızı tavsiye ediyoruz.

Akne temizliği için birçok tıbbi ilaçlar mevcut. Uzun süre bu lekelerle yaşamaya çalışırsanız bunlar yüzünüzde kalıcı olabilir. Bu nedenle yüzünüzdeki aknelerden kurtulmak için bir çözüm aramalısınız.

Sivilce lekeleri bir anda geçmemektedir. Aşağıdaki karışımlardan kendinize en uygun olduğunu düşündüğünüzü seçip, lekelerden kurtuluncaya kadar devam etmelisiniz.

1# Elma Sirkesi

Kolajen üretimini destekleyen yapısıyla elma sirkesi, cildinizin daha parlak ve daha sağlıklı görünümünde çok fazla yardımcı olacak bir gıda maddesidir. Cildinizdeki ölü derilerden ve izlerden kurtulmak için elma sirkesinin asidik etkisinden faydalanabilirsiniz.

Nasıl Kullanılmalı ?

bir kabın içerisinde bir kaşık su ve bir kaşık elma sirkesini ekleyip karıştırın ardından bir parça pamuk ile sivilce lekelerinin üzerine uygulayın.

2# Limon Suyu

Sivilceleri yok eden etkisi izlerini yok etmekte de çok faydalı. Bu nedenle limon suyunu sivilce izlerinin üzerine masaj yaparcasına uygulayın. Daha etkili olmasını istiyorsanız tarçın ve limon suyunu bir karışım olacak şekilde uygulayıp sivilce izlerinin olduğu kısma uygulayabilirsiniz.

3# Patates Suyu

Bir patatesi rende yada robotta çekerek iyice püre haline getirin. Ardından bir tülbentin içerisine alarak bu püreyi sıkıp suyunu bir kaba alın. Daha sonra bu suyu akne lekelerinizin üzerine sürün ve kurumasını bekleyin ardından ılık suyla yıkayıp durulayın.

4# Kabartma Tozu

Limon suyu ve kabartma tozunu macun kıvamında karıştırıp cildinizdeki yağlardan, ölü hücrelerden ve sivilce lekelerinden kurtulabilirsiniz. Yaptığınız karışımı akne lekelerinin üzerine uygulayın macun yüzünüzde kuruduğunda ılık suyla yıkayıp durulayın.

5# Yoğurt

Bir kase yoğurdun içerisine bir yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu ekleyip, sivilce lekelerinin olduğu kısma yayın. 20 dakika kurumasını bekleyin ve ardından ılık suyla yüzünüzü yıkayın. Bu karışım akne lekelerinden kurtulmanızda size fayda sağlayacaktır.


Doğal kategorisinde 23 Haziran 2019 - 01:46:15 tarihinde yayınlanmıştır.

Yazar Hakkında

FaydalıBilgiler

"Bilgi Paylaştıkça çoğalır" sloganıyla bildiklerimizi sizlere aktarıyoruz. Sizde gönüllü olarak sitemiz üzerinden bildiklerinizi ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın

Son Yorumlar

Yoğurt Çiçeği Nedir ? Papatya Ne Zaman Yetişir ? için Seviyorsevmiyor dediki, seviyor sevmiyor diyerek zehirlemiyormuydu zihnimizi :) güzel bilgi

Upload Hızı En Yüksek İnternet Şirketi Hangisi ? için madur dediki, 100 mbit mi ? maşallah :D hemde 20 liraya. tahattüd bitsiz bunu denicem

İttihat ve Terakki Cemiyeti için Suarez dediki, iyi güzel yazmışsında savaşa katılmasa bile savaşı itilaf devletleri kazandı yani ingiltere fransa gibi ülkeler kaybetmediki yani bu tez daha başlamadan yıkıldı bak..

İttihat ve Terakki Cemiyeti için OttomanEmpire dediki, Abdulhamidhan eğer tahtta kalsaydı zaten kurtuluş savaşı çıkmayacak ve belkide kaybettiğimiz toprakları geri kazanacaktık. serv anlaşmasına zorlanmayacak şuan petrol yataklarıyla dolu coğrafyaya hükme...

Sultan Abdulhamid Han Hakkında Az Bilinenler için Ottomans dediki, Cennetmekansultan, Abdulhamidhan..

Faydalı Bilgiler Blogu

Çok Yakında sizde sitemize bilgileriniz ekleyebileceksiniz. Site altyapımız değişti, artık çok daha hızlıyız..