0 Rh Kan Grubu için Zararlı ve Faydalı Yiyecekler

0 Rh Kan Grubu için Zararlı ve Faydalı Yiyecekler

Kan grupları, artık diyet listeleri hazırlarken önemli düzeyde listeyi etkilemektedir. Ayrıca bazı yiyecekler bu kan grubundaki kişilere ciddi sağlık sorunları yaratırken, bazı yiyecekler birçok rahatsızlığı kolayca gidermeye yardımcı olmaktadır.

0 Grubu İçin Zararlı Besinler

 • Aşağıda yer alan ne faydalı nede faydasız bölümünü dışındaki süt ürünleri ve ısıl işlem görmüş karışık baharatlı et ürünleri(sosis, salam vb.) zararlıdır.
 • Hazır turşular, rafine edilmiş yağlar oldukça zararlıdır. Zeytinyağ haricinde yağ tercih edilmemelidir.
 • Buğday ve buğday ürünleri, mısır ve mısır ürünleri, mısır ve buğday nişastası yine aşırı zarar verici etkiye sahiptir. Glutensiz gıdalar tercih edilmelidir.
 • Mide ve bağırsakta gaz yapıcı birçok dondurulmuş ürünler, karnabahar, tatlandırıcı içeren hazır yiyecekler, domates, domates salçası, ketçap, domates sosu, üzüm sirkesi, şarap, glikoz ve früktoz içeren her türlü üründen uzak durulmalıdır.
 • Portakal, aloe vera, kavrulmuş tüm kuru yemişler ve dondurma zararlı besinler arasında yer almaktadır.

0 Grubu için Faydalı Besinler

 • Dana, Sığır veya koyun eti ve balık önerilen et grubudur. Yağlı olarak tüketilebilir. 0 grubu bireylerin mide asidi yüksek olduğu için kısa sürede eti hazmedecektir.
 • Zeytinyağı, keten yağı ve ceviz yağı faydalı yağlar arasındadır. Bolca ceviz tüketmekte de fayda var.
 • Soğan, sarımsak, turp, kabak, bal kabağı, tüm yeşil sebzeler, ıspanak, maydanoz 0 grubu için oldukça sağlık besinlerdir.
 • Kavrulmamış kuru yemişler tercih edilmelidir.
 • Maden suyu önerilenler arasındadır fakat tansiyon hastalarının maden suyundan uzak durmaları tavsiye edilir içerisinde bol miktarda tuz bulunur.
 • Karpuz, erik, greyfurt, vişne, kiraz, kara üzün, incir, karadut gibi meyveler önerilen yiyecekler arasında yer almaktadır.
 • Bal, 0 grubuna oldukça faydalı bir başka doğal yiyecektir.

Tüketilebilenler

Buradaki yiyecekler 0 grubuna hem çok fayda sağlamaz hem de büyük çaplı bir zarar vermez. Tüketebilirsiniz.

 • Tavuk, Hindi ve taze yumurta yiyebilirsiniz.
 • Tereyağı, Yoğurt, kefir, beyaz peynir, tulum peyniri, eski kaşar tüketebilirsiniz. Peynirleri sık tüketmemeye özen gösterin. Haftada bir iki kez bu ürünleri tüketmenizde sorun yoktur.
 • Doğal zeytin, lahana, patlıcan, barbunya, beyaz fasulye tüketebilirsiniz.
 • Pirinç, esmer pirinç, esmer buğday, çavdar, yulaf tüketebilirsiniz. Gluten miktarı çok düşük olmalı buna özen gösterin.

Bir diyet listesi hazırlıyorsanız tiketilebilenlerden ziyade faydalı olanlara ağırlık verin ve mutlaka diyet listenizi diyetisyen kontrolünde birlikte hazırlayın.


Doğal kategorisinde 23 Haziran 2019 - 01:49:56 tarihinde yayınlanmıştır.

Yazar Hakkında

FaydalıBilgiler

"Bilgi Paylaştıkça çoğalır" sloganıyla bildiklerimizi sizlere aktarıyoruz. Sizde gönüllü olarak sitemiz üzerinden bildiklerinizi ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın

Son Yorumlar

Yoğurt Çiçeği Nedir ? Papatya Ne Zaman Yetişir ? için Seviyorsevmiyor dediki, seviyor sevmiyor diyerek zehirlemiyormuydu zihnimizi :) güzel bilgi

Upload Hızı En Yüksek İnternet Şirketi Hangisi ? için madur dediki, 100 mbit mi ? maşallah :D hemde 20 liraya. tahattüd bitsiz bunu denicem

İttihat ve Terakki Cemiyeti için Suarez dediki, iyi güzel yazmışsında savaşa katılmasa bile savaşı itilaf devletleri kazandı yani ingiltere fransa gibi ülkeler kaybetmediki yani bu tez daha başlamadan yıkıldı bak..

İttihat ve Terakki Cemiyeti için OttomanEmpire dediki, Abdulhamidhan eğer tahtta kalsaydı zaten kurtuluş savaşı çıkmayacak ve belkide kaybettiğimiz toprakları geri kazanacaktık. serv anlaşmasına zorlanmayacak şuan petrol yataklarıyla dolu coğrafyaya hükme...

Sultan Abdulhamid Han Hakkında Az Bilinenler için Ottomans dediki, Cennetmekansultan, Abdulhamidhan..

Faydalı Bilgiler Blogu

Çok Yakında sizde sitemize bilgileriniz ekleyebileceksiniz. Site altyapımız değişti, artık çok daha hızlıyız..